این مطلب ۱۹۵ بار خوانده شده
جانشین سپاه عشایر فارس عنوان کرد:

ترفند دشمن با یادگیری مشاهده ای برای فروپاشی خانواده ها

بسیج عشایر: امروز دشمن با ورود به حوزه رسانه مانند شبکه های مجازی و ماهواره ها ترفند خود را با یادگیری مشاهده ای برای فروپاشی خانواده ها به کار گرفته است.

به گزارش خبرنگار بسیج عشایر از فارس؛ " افسری " جانشین سپاه عشایر فارس، در جمع مسئولین فرهنگی پایگاه ها و هسته های فرهنگی در کارگاه آموزشی شبکه روشنگری که به همت فرهنگی سپاه عشایر فارس برگزار شد، گفت: امروز دشمن با ورود به حوزه رسانه مانند شبکه های مجازی و ماهواره ها ترفند خود را با یادگیری مشاهده ای برای فروپاشی خانواده ها به کار گرفته است.

وی افزود: امروز که در دوران مدرن و بعضا پسا مدرن به سر می بریم شاهد گسترش رسانه در حوزه های مختلف هستیم که هر لحظه در حال یادگیری و نوع یادگیری ما به صورت مشاهده ای است.

جانشین سپاه عشایر فارس، اذعان داشت: با ورود به شبکه های مجازی و گستردگی این فضا، رسانه های همچون صدا و سیما اگر با این روند پیش روند به رسانه های بی اثر تبدیل خواهند شد.


 افسری، بیان داشت: امروز دشمن متوجه شده که بهترین اثری که می تواند روی مخاطب تاثیر منفی ایجاد کند ساخت سریال هایی در حوزه خانواده است که بعضا با ساخت ۱۵۰ قسمت از این نوع سریال ها و از طریق جنگ نرم به اهداف شوم خود دست یابد.

جانشین سپاه عشایر فارس، اظهار داشت: مخاطب در نگاه اول به این سریال ها جذب می شود و با گذشت چند قسمت از این نوع سریال مجبور می شود تا تمام قسمت های آن را مشاهده کند و دشمن با یادگیری مشاهده ای می تواند به مقصود خود برسد.


 افسری، یادگیری مشاهده ای را اثری قوی برای جذب مخاطب عنوان کرد و گفت: ماهواره ها و فضای مجازی با این نوع نگاه به دنبال تسخیر اذهان عمومی اند که متاسفانه در خانواده های ایرانی شاهدیم که افراد یک خانواده  در کنار هم زندگی می کنند اما دل های آن ها فرسنگ ها با هم فاصله دارد که این نمونه بارز فروپاشی خانواده ها با یادگیری مشاهده ای است.


وی تصریح کرد: نگاه به سریال های ماهواره ای و ورود به شبکه های مجازی باعث می شود تا مخاطب اختلاط بین زن و مرد و روابط بین آن ها را عادی تلقی کند و نوعی همزاد پنداری و شبیه شدن با کاراکتور اصلی فیلم داشته باشد.


افسری، یکی دیگر از بازخوردهای فیلم ها و سریال های ماهواره ای و ورود به شبکه های مجازی را بلوغ زودرس جنسی در بین کودکان دانست و اذعان داشت: نهادینه کردن بی غیرتی و مجاب کردن مخاطب برای خیانت، روابط دختر و پسر قبل از ازدواج، قداست زدایی در بین مردم و در نهایت طلاق عاطفی که مقدمه طلاق ثبتی برای خانواده ها است از دیگر برنامه های شوم شبکه های مجازی و ماهواره ها می باشد که مردم با بصیرت بیشتر و دلسوزی برای فرزندان و خودشان از این غول رسانه ها جهت آرامش در خانواده ها دوری کنند. 

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

حدیث هفته

با آمرزش خواهی و استغفار خود را معطر کنید تا بوی گناه شما را رسوا نکند.

امالی طوسی ص۳۷۲