بی توجهی به نیاز جوانان، عامل ارتباط با نامحرم است

س, 06/10/1394 - 21:42
مسئول نمایندگی ولی فقیه ناحیه عشایر فارس:
بی توجهی به نیاز جوانان، عامل ارتباط با نامحرم است
بی توجهی به نیاز جوانان، عامل ارتباط با نامحرم است
بسیج عشایر: حجت الاسلام فاطمی امین: بی توجهی و غفلت خانواده ها و اجتماع یکی از عوامل اصلی ارتباط جوانان با نامحرمان است که این ارتباط در نهایت منجر به از هم پاشیده شدن خانواده ها می شود.

به گزارش خبرنگار بسیج عشایر از فارس؛ "حجت الاسلام فاطمی امین" مسئول نمایندگی ولی فقیه ناحیه عشایر فارس، در اولین جلسه هیئت بسیجیان این ناحیه گفت: بی توجهی و غفلت خانواده ها و اجتماع یکی از عوامل اصلی ارتباط جوانان با نامحرمان است که این ارتباط در نهایت منجر به از هم پاشیده شدن خانواده ها می شود.

وی، در این آیین با توجه به حدیثی از امام رضا(ع) مبنی بر اینکه «لا یکون المومن مومنا حتی تکون فیه ثلاث خصال مومن»، مومن واقعی نیست مگر اینکه سه خصلت داشته باشد، سنتی از خدا، سنتی از نبی خدا و سنتی از ولی خدا، افزود: راز دار بودن یکی از سنت های الهی است که به نظر می رسد بسیار مطلوب است که با استفاده از این سنت الهی زوجین نسبت به مسائل یکدیگر در مقابل دیگران راز دار باشند و به زبان ساده تر اتفاقات و مسائل زندگی خود را بازگو نکنند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه ناحیه عشایر فارس، مدارا کردن با مردم را سنتی از نبی خدا خواند و خاطرنشان کرد: این اسلام که الان شاهد گسترش آن در سطح مجامع بین المللی هستیم در ابتدا با اخلاق خوب نبی مکرم اسلام شکل گرفت که اگر پیامبر الهی این اخلاق حسنه را نداشت هرگز مردم با پیامبر دست بیعت نمی دادند.

حجت الاسلام فاطمی امین، اخلاق حسنه و مدارا کردن را عامل اصلی استحکام خانواده ها بعد از ایمان به خدا دانست و تصریح کرد: چرا در نظام شیعی، باید شاهد رشد بی رویه طلاق در نظام خانواده ها باشیم؟

وی، صبور بودن را سنتی از ولی خدا خواند و گفت: متاسفانه سومین عاملی که باعث رشد بی رویه طلاق در زندگی جوانان شده همین بی صبری زوجین نسبت به همدیگر و مشکلات زندگی بعد از نداشتن ایمان به خدا و اخلاق خوب است.

این مقام مسئول ضمن گلایه از جوانانی که زود از کوره در می روند و به نوعی با کوچک ترین عکس العمل در مقابل همدیگر موضع می گیرند، بیان داشت: زندگی زوجین زمانی زندگی می شود که بتوانند با کمک همدیگر در مقابل مشکلات صبر داشته باشند نه اینکه تا اتفاق کوچکی در زندگی رخ داد هر یک از زوجین سر از دادگاه خانواده در بیاورند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه ناحیه عشایر فارس، در پایان بنا به فرموده حضرت آیت ا... بهجت، گفت: دوام زناشویی یک قسمتش محبت و نه قسمتش گذشت از خطاست.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.